2018-2019 навчальний рік

Викладач фізики Кулікова І.В. підготувала учня ІІІ курсу 41 групи Астаніна О., який в конкурсі «Дотик природи» посів ІІІ місце, він захищав роботу на тему: «Дослідження впровадження енергозберігаючих технологій в житловому секторі М. Запоріжжя». В районній олімпіаді з фізики Астанін О. посів ІV місце.

Викладач математики Мосьпан О.І. для районної олімпіади підготувала ученицю ІІІ курсу групи КК – 146 Савушкіну М., яка посіла V місце.

 Викладач історії Христенко О.В. для районної олімпіади підготувала учня ІІІ курсу групи КК – 126 Говяда О., який посів ІV місце.

Викладач української мови та літератури Чигілейчик Ж.М. для районної олімпіади підготувала ученицю ІІІ курсу групи КК – 146 Койстрик К., яка посіла V місце.

Викладач української мови та літератури Чигілейчик Ж.М. для наукової конференції «Україна очима молоді» підготувала учня ІІ курсу групи КК-127 Монастирного Ю., який посів ІІІ місце в номінації оригінальність теми: «Світ звуків і барв як засіб вираження імпресіоністичного переживання у новелі Михайла Коцюбинського «Intermezzo» та нестандартний розгляд української літератури в співвідношенні з французьким живописом.

Викладач Наливайко В.О. для конкурсу з англійської мови підготувала ученицю ІІ курсу групи КК-117 Софієнко Н., яка посіла VІІІ місце.

Викладач Христенко О.В. для турніру з історії підготувала команду учнів, які посіли І місце.

Слід відмітити також творчу роботу викладача географії Носач І.В., яка розробила електронний підручник з географії і посіла ІІІ місце.

Роботу з історії «Забуті пам’ятки нашого міста» про архітектуру менонітів Хмурої Н.О.

Звіт МК загальноосвітньої підготовки за 2017-2018 н.р.

До складу методичної комісії загальноосвітньої підготовки входять

23 викладачі.

Тема методичної комісії загальноосвітньої підготовки:

«Використання технології інтерактивного навчання для формування соціально-особистісних компетенцій особистості в навчально-виховному процесі»

Протягом року викладачі методичної комісії загальноосвітньої підготовки  провели 11 відкритих уроків:

  • листопад: Красюк Т.В. «Ферум як хімічний елемент побічної підгрупи. Залізо як проста речовина»;
  • листопад: Чигілейчик Ж.М. уроки з української мови: «Система частин мови», «Правопис складних слів», «Просте речення», «Складне речення»;
  • листопад: Савченко О.В. «Частини мови»;
  • січень: Мосьпан О.І. «Об’єми і площі поверхонь тіл обертання»;
  • січень: Чигілейчик Ж.М. «Творчість О. Блока – вершина російського символізму»;
  • лютий: Криворучко О.В. «Радіоактивність. Закон радіоактивного розпаду»;
  • березень: Кулікова І.В. «Механічна робота та потужність»;
  • березень: Бабаков А.С. «Огляд технологій Веб 2.0»;
  • березень: Паянок М.П. «Хлібозаготівельні кризи 1927-1929 р.р. Розкуркулення та колективізація. Голодомор 1932-1933 р.р.»;
  • березень: Христенко О.В. «Зовнішня політика та міжнародні зв’язки незалежної України».

Традиційно учбовий рік починається з Дня здоров’я. 22.09.2017 р. викладачі фізичної культури Пилипчук Ю.М., Ситнік С.І., Шавло В.В. провели День здоров’я. Місцем змагань став парк «Металургів».

З 01.11.2017 р. по 03.11.2017 р. в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді міста Києва пройшов  ІІ етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи». Для очного захисту у фіналі було відібрано роботу Савушкіної Марини, учениці ІІ курсу групи КК-146: «Дослідження обізнаності підлітків щодо проблеми поширення туберкульозу серед населення міста Запоріжжя». Керівник – Красюк Т.В. За підсумками журі робота посіла ІІ місце.

09.11.2017 р. розпочався місячник гуманітарних дисциплін; він відкрився проведенням літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. За результатами конкурсу І місце посіла учениця ІІІ курсу групи КОБ-185 Кльопка Анастасія, ІІ місце посіла учениця ІІ курсу групи КК-146 Койстрик Катерина, ІІІ місце посів учень І курсу групи КК-127 Монастирний Юрій. В цей день був проведений всеукраїнський диктант. Також цього дня викладач Чигілейчик Ж.М. провела відкритий урок з української мови в групі

КОБ-185.

14.11.2017 р. в районній олімпіаді з української мови та літератури учениця ІІІ курсу групи КОБ-185 Кльопка Анастасія посіла ІV місце. Керівник – Чигілейчик Ж.М.

16.11.2017 р. викладач англійської мови Каздоба Т.Ю. провела позакласний захід на тему: «Нью-Йорк – місто контрастів».

20.11.2017 р. викладач географії Носач І.В. провела позакласний захід на тему: «Туристична екскурсія: Норвегія – Швеція – Фінляндія».

29.11.2017 р. в районній олімпіаді з географії учениця І курсу групи КК-127 Калашнікова Катерина  посіла ІV місце. Керівник – Носач І.В.

30.11.2017 р. відбулося відкрите засідання викладачів зарубіжної літератури.

Викладач Чигілейчик Ж.М. в актовій залі ліцею провела поетичний вечір із зарубіжної літератури на тему: « «Літературна відлига» на початку 60 років ХХ століття. Художній світ Роберта Рождественського».

1.12.2017 р. в районній олімпіаді з правознавства учениця І курсу групи

КК-117 Ковальова Анастасія посіла V місце. Керівник – Хмура Н.О., в районній олімпіаді з історії учень ІV курсу Овсянніков О. посів ІІІ місце. Керівник – Христенко О.В.

Цього ж дня викладач Савченко О.В. провела позакласний захід з української мови на тему: «Мова моя калинова!»

05.12.2017 р. відбувся турнір юних правознавців серед учнів груп І курсу

КК-117 та КК-127. Підготувала захід викладач Хмура Н.О.

Цього ж дня на базі ліцею проводився конкурс із зарубіжної літератури «Соняшник». Учнів І курсу готувала викладач Чигілейчик Ж.М., учнів ІІ та ІІІ курсу готувала викладач Савченко О.В.

06.12.2017 р. проведена урочиста лінійка до Дня Збройних сил України.

О 14.00 в спортзалі ліцею відбулася військово-спортивна гра. Учні групи

І курсу КК-127 посіли І місце. Керівники заходу – викладачі Криворучко О.В. та Кузьменко О.О.

14.12.2017 р. на базі ліцею було проведено обласний семінар викладачів зарубіжної літератури. В актовій залі ліцею викладач Чигілейчик Ж.М. провела позакласний захід із зарубіжної літератури на тему: «Нам не дано предугадать, как слово наше отзовётся…» (Ф. Тютчев). Викладач продемонструвала особисте бачення проблеми типологічних сходжень в літературі, зокрема, вплив творчості Ф. Достоєвського на І. Буніна, О. Блока, В. Маяковського, Ф. Кафку.

21.02.2018 р. розпочався тиждень природничо-математичного циклу дисциплін; викладач математики Мосьпан О. І., провела засідання гуртка «Магія чисел».

22.02.2018 р. заступник директора з навчально-методичної роботи, викладач фізики Савєльєва О.І. провела фізичну вікторину серед учнів І – ІІ курсів. Найкращі знавці фізики були нагороджені грамотами та призами.

23.02.2018 р. викладач Красюк Т.В. провела ігровий проект з хімії та біології «Острів виживання», під час якого учні яскраво продемонстрували роботу в командах.

26.02.2018 р. викладач Кулікова І. В. провела фізичний квест «В пошуках еліксиру молодості», під час якого глядачі побачили багато дослідів.

В березні місяці до дня народження Т. Шевченка керівник гуртка «Муза» Чигілейчик Ж.М. провела відкритий позакласний захід «Шевченкіана» з елементами інсценізації фрагментів творів Кобзаря.

12.04.2018 р. в рамках тижня фізичної культури викладачі Пилипчук Ю.М., Ситнік С.І., Туманов І.С. провели спортивну гру «Козацька наснага».

17.04.2018 р. на базі нашого навчального закладу було проведено науково-практичну конференцію «Україна очима молоді». Честь ліцею захищали учень І курсу групи КК-147 Степанов Дмитро та учениця ІІІ курсу Кльопка Анастасія.

12.06.2018 р. в Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області викладач української мови, літератури та зарубіжної літератури Чигілейчик Ж.М. брала участь у проведенні вебінара на тему: «Інтерактивні методи навчання».

Викладачі загальноосвітньої підготовки показали високий рівень організації позакласних заходів, працювали для створення іміджу ліцею.

Всі заплановані методичною комісією заходи, відкриті уроки були проведені. Роботу методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки

за 2017-2018 н.р. вважати задовільною. Дякую всім викладачам за добросовісне та своєчасне виконання роботи, професіоналізм, небайдужість. Бажаю вам, дорогі мої колеги, натхнення в роботі, творчих досягнень, радості.