Писанковий рай

Яєчко — розмальоване, барвисте,

Ним тішиться і старець, і дитя,

Творіння рук людських, святе і чисте,

Маленький символ нашого життя.

 

Чисте гладкофарбоване або оздоблене візерунками яйце набуло символічного релігійно-обрядового значення ще задовго до християнства. У багатьох народів збереглися перекази, в яких яйце виступає джерелом життя, світла і тепла, навіть зародком усього Всесвіту. Існують також численні варіанти легенд, які пояснюють побутування писанок під час Великодніх свят, пов’язують виникнення традицій писанкарства з євангельськими подіями (страстями Христа) тощо.

Колись із писанками чинили магічні дії. Для забезпечення урожаю їх на весняного Юрія котили по зеленій пшениці іі закопували у землю. Великоднього ранку молоді вмивалися водою, в яку перед тим клали крашанки та срібні монети, що мали надавати сили й краси. Свячені писанки були оберегом житла від грому й вогню, а людей і тварин — від «лихого ока», їх використовували як ліки від деяких захворювань. Писанки служили об’єктом забави для дітей та молоді. З ними влаштовували ігри «невбитки», «навкатки» та ін. З випорожнених писанок, додаючи до них з кольорового паперу хвіст, крила та голівку з тіста, виготовляли так звані голуби. їх, а також писанки, нанизані на шнурочок (здебільшого по три), підвішували поблизу ікон, прикрашаючи таким чином житло.

Учні нашого ліцею долучились до старовинного мистецтва оздоблення яєць і взяли участь в Обласному фестивалі писанок «Писанковий рай», який проводився з метою пошуку та підтримки здібних, обдарованих та талановитих дітей, збереження культурної спадщини України, залучення учнівської молоді до кращих традицій народного мистецтва. Навчальний заклад на виставці представили найкращі роботи талановитих учнів:

Назва роботи Техніка виконання ПІП автора Група
1 Натхнення Оригамі Савушкіна Марина КК – 146
2 Веснянка Канзаші Мажора Оксана КК – 147
3 Великодній кошик Плетіння бісером Козуб Вікторія КК – 127
4 Святі заступники Розпис, змішана техніка Конечна Тетяна КК – 137

 

Вкраїнська писанка проміниться життям.

Великдень славить перед цілим світом.

Співзвучно до весни серцебиття,

В ній оживають трави, птахи, квіти.

Тут кожна лінія — промінчиком з небес

Окреслює хвалу і славу Богу.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

До вічності вказавши нам дорогу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *