У світі цікавого

10 цікавих фактів про українську мову:

 

448 р. н.е. візантійський історик Пріск Панікійський, перебуваючи у таборі гунського володаря Аттіли (на території сучасної України), записав слова мед і страва .

 

Українська мова одна з найкрасивіших мов у світі. На мовному конкурсі в Італії її було визнано другою за мелодійністю мовою світу після італійської.

 

Українська абетка є одним з варіантів кирилиці, вона налічує 33 літери.

 

Українська мова одна з найпоширеніших мов у світі, і за кількістю носіїв посідає, за різними даними, 26 або 32 місце в світі.

 

Українська мова дуже багата на синоніми. Наприклад, слово горизонт має 12 синонімів. Але абсолютний рекордсмен слово бити . Згідно з Коротким словником синонімів української мови , їх аж 45.

 

Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово вороги вороженьки .

 

З ХVІІІ до ХІХ ст. в українській мові використовувалося близько п ятдесяти різних систем орфографії. За кількістю систем письма українська мова перевершує навіть монгольську, яка зазнала дуже багато змін у правописі.

 

Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера п ; на цю літеру також починається найбільша кількість слів. Літера ф найменш уживана буква українського алфавіту. Слова, які починаються з цієї літери, в переважній більшості випадків прийшли в українську мову з інших мов.

 

Найдовшим словом, яке існує в українській мові, є дихлордифенілтрихлорметилметан (назва хімікату, що використовується для боротьби зі шкідниками). Слово містить у собі аж тридцять літер!

 

Іменник у нашій мові має 7 відмінків (один з них кличний). Це відрізняє українську від інших східнослов янських мов.

 

В українській мові й донині збереглися назви місяців з давньослов’янського календаря — сiчень (час вирубки лісу), лютий (люті морози), березень (тут існує кілька тлумачень: починає цвісти береза; брали березовий сік ; палили березу на вугілля), квітень (початок цвітіння берези), травень (зеленіє трава), червень (червоніють вишні), липень (початок цвітіння липи), серпень (від слова «серп» , що вказує на час жнив), вересень (цвітіння вересу), жовтень (жовтіє листя), листопад (опадає листя з дерев), грудень (від слова «груда» — мерзла колія на дорозі).