Перша науково-практична конференціяучнів професійно-технічних навчальних закладів області «Україна очима молоді» (2017-06-12)

Новый рисунок

    31 травня 2017 року на базі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбулася перша науково-практична конференція учнів професійно-технічних навчальних закладів області «Україна очима молоді». Мета конференції – виявлення обдарованої учнівської молоді, реалізації набутих ними здібностей, стимулювання потреби у творчому оволодінні знаннями, активізації навчально-пізнавальної діяльності.Саме на таких заходах під час дискусії виробляється самостійність, оригінальність висловлювання, вміння обґрунтовувати власні думки, спростовувати хибні, відбувається опанування мистецтвом аргументованої полеміки.
В обласному заході взяли участь 20 учнів із 16 ПТНЗ області. В актовій залі училища відбулося урочисте відкриття конференції. З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області О.В Паржницький, висловивши подяку учням, які долучилися до участі у цьому заході. Він відзначив, що теперішні досягнення учнів є початком довгого шляху інтелектуальної, творчої діяльності. Учасників конференції також привітала головний спеціаліст відділу позашкільної, вищої освіти та інтернатних закладів Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Г.В Прийменко, вона побажала учням реалізувати свій потенціал, успіхів в дослідницькій діяльності. Директор училищаО.С. Базь побажав учасникам конференції цікавих доповідей, плідних дискусій і гарних вражень.
Конференція була змістовною, охопила багато дискусійних питань історії, сучасності України, української мови, літературознавства. Захід не лише підтвердив належний рівень виконаної роботи, а й показав учня – дослідника як мовну толерантну особистість. Це був науковий діалог, який збагатив усіх учасників новим досвідом, надавши можливості вільного обговорення актуальної проблематики. Попри загальний доброзичливий тон спілкування, ця конференція не була позбавлена сміливих висловлювань відмінних точок зору.
Наш ліцей представляла учениця групи КОА-166 Стадник Олена, виступивши з доповіддю по темі свого дослідження «Тематика та жанрова своєрідність творів, ідея нерозривного зв’язку поколінь і збереження історичної пам’яті народу у творчості Петра Ребра». Виступ Олени був емоційним, наповнений розумінням ролі видатного запорізького поета у збереженні національної ідентичності українців, української історії та розбудови сучасної української держави. Доповідачка під керівництвом викладача української мови та літератури Савченко Оксани Вікторівни зробила свій виступ захоплюючим, гідно представивши і тему творчої роботи, і наш ліцей на поважному заході обласного масштабу. Високий рівень підготовки, обізнаність з багатьох питань даної теми, влучне використання презентаційних матеріалів були відзначені сертифікатами, виданими Олені Стадник та її керівнику Савченко Оксані Вікторівні за участь у науково-практичній конференції.
На наш погляд, науково-практична конференція учнів професійно-технічної освіти області продемонструвала необхідність підтримки перших спроб наукових досліджень серед учнів училищ, дала поштовх к більш широкому залученню обдарованої молоді к самостійним науковим пошукам під керівництвом досвідчених викладачів.
Маємо надію, що в наступному році наш заклад представить ще декілька наукових розвідок з актуальних питань історії, мовознавства,культури України, оскільки наші учні мають інтерес до пошукової роботи, багато з них дійсно творчі, інтелектуальні та обдаровані не тільки в професійній сфері, але й у науковій.