Кроки до успіху

 

Співучий талант

 

Iw4JF2AQQQwЛюбов до Батьківщини, до рідного краю немислима без любові до рідної пісні. Пісня живе духом свого часу, несе в собі його образ, його тривоги і радощі. Вона невіддільна від дум, від боротьби за мир і спокій на землі, від турботи про хліб, про достаток у кожному домі. Українська пісня – це пам’ять людська, вона завжди жила в народі, щоб сьогодні, у час національного відродження, зазвучати на повний голос, попри всі перепони і пробудити почуття патріотизму і національної гордості. Настав час єднання української нації навколо спільної мети – захисту та збереження України, її історичних та культурних надбань. Саме зараз треба відверто заявити про любов народу до рідної землі, Батьківщини.

З 10 до 13 травня, з метою патріотичного виховання учнівської молоді, виховання любові до Батьківщини, рідної землі, рідної домівки, до батька і матері, до своєї родини, підтримки, юних талантів та обдарувань,  у Львові пройшов Всеукраїнський  фестиваль «Ти будеш жити вічно, Україно».

На ньому гідно представила нашу область талановита учениця ДНЗ «Запорізький ПТКЛ» – Решедленко Анастасія, яка серед 186 учасників  в номінації «естрадний вокал» зайняла ІІ почесне місце.

Настя з’явилась на світ у Павла Миколайовича та Ірини Іванівни Решедленко і була третьою донькою та шостою дитиною дружної співочої родини. Дівчинка зростала на радість усій сім’ї й все частіше сусіди чули, як лунає голос-дзвіночок, і  всі навколо бажали їй бути співачкою. Настуня ще змалку підспівувала з мамою в церковному хорі, а зараз є його солісткою.UmOuC7cGWuU

Дівчина перспективна, цілеспрямована та відповідальна, пишається своєю професією, розуміє, що навички отримані під час навчання, відкриють двері у майбутнє успішне життя, нададуть змогу добре працевлаштуватись, бути корисною суспільству. Наполегливо і з зацікавленням вона опановує обрану професію, гарно проявила себе на виробничій практиці, приймає активну  участь у ліцейних та обласних конкурсах, де отримує призові місця. У вільний час підвищує професійну майстерність, займається улюбленою справою – співає.

Так маленька дівчинка, що народилася холодної осінньої ночі сімнадцять років тому стала відомою серед талановитої молоді України. Її люблять і поважають дорослі й однолітки, а Анастасія радує й тішить всіх оточуючих своїм чарівним співом.

Вітаємо з  перемогою!  Щастя, наснаги й  натхнення тобі!

Савченко О.В., викладач української мові та літератури

 

 

Особистість – Овсянніков Олексій

 

OvsyannikovЗапорізький професійний торгово-кулінарний ліцей живе активним й творчим життям. На протязі всього навчального року наші учні беруть  участь у багатьох різноманітних конкурсах, виставках, змаганнях, олімпіадах, громадських акціях. Приємно, що ми маємо досягнення та перемоги на різних рівнях.

18 квітня 2017 року відбулась обласна олімпіада з всесвітньої історії. Почесне друге місце зайняв Овсянніков Олексій, учень групи КОА – 164. Він неодноразово приймає участь у олімпіадах з історії, так у минулому році Олексій теж став одним із переможців та зайняв друге місце на обласній олімпіаді з історії України.

Думається, що багатьом із нас стає цікавим, як Олексію вдається так яскраво представляти наш ліцей, займаючи призові місця…

Спілкуючись із Олексієм на протязі двох років, готуючи його до олімпіад, у мене, як у викладача, склалося про нього наступне враження: відповідальний, розумний, стриманий, стійкий до стресів, здатний до самостійної роботи, невгамовний щодо саморозвитку.

Цікаво, що інтерес до багатьох наук Олексій виявляв ще у ранньому дитинстві. Його батьки, які вдумливо виховують всіх дітей у сім’ї, вчасно помітили жагу до знань Олексія. Як наслідок, на всі свої Дні народження, Новий рік він став отримувати найкращі подарунки на світі: книги! Олексій завжди багато читав, але батьки спрямовували його розвиток. Так з’явилися у нього енциклопедії з багатьох наук: історії, географії, біології, геології та географії, зоології, космонавтикита інші. Як зазначає сам Олексій, серед класичної літератури він дуже полюбляє Джека Лондона, О. Генрі, Бредбері, Екзюпері …

Багато що отримав Олексій від родини – любов, розуміння, терпіння, але й він сам доклав чимало зусиль щодо самовиховання своєї особистості.

Якщо у читача склалося враження, що Олексій тільки читає, не цікавлячись нічим іншим, то він дуже сильно помиляється. Коло інтересів Овсяннікова Олексія  дійсно вражає! За своє життя він займався багатьма видами спорта (плаванням, волейболом, баскетболом, боксом, легкою атлетикою, велоспортом), колекціонував марки, монети, банкноти (тобто, нумізматика теж є у списку його захоплень), вивчав та й далі вивчає англійську та німецьку мови (слухаючи музику в оригінальному виконанні), здійснив кілька туристичних походів у Крим та Карпати, разом із другом Іваном займався альпінізмом.

Особливий вплив на ставлення Олексія до життя, до себе, до світу справила творчість та саме життя відомого на весь світ сучасного музиканта Емінема. Композиція «Notafraid»дуже вчасно прозвучала для нього, посилаючи слова пісні прямо до серця. Захоплення творчістю Емінема дало поштовх й до вивчення англійської мови, й до самопізнання, й до розуміння філософії самого життя…

Особисто від себе хочеться сказати про Олексія наступне. Він достойна, відповідальна людина, яка кожного дня намагається працювати над своїм характером, особистістю, відстежує свої помилки та вчасно робить висновки з них, не відмовляється від допомоги, уважний до зауважень людей, що поважає. Олексій сам розуміє, що, основне – це цілепокладання. Без чітко сформованої мети, а потім і завдань щодо її досягнення, не може бути життя наповненим, радісним, повноцінним.

Поважаючи кожну особистість, що навчається у нашому ліцеї, я хочу звернутися до учнів. Шановні, працюйте над собою, не бійтеся помилятися, пробуйте себе у різних сферах життя, не будьте байдужими та надмірно критичними до оточуючих. Ви можете стати такими, якими себе уявляєте! Це саме тепер, коли ви вже самостійні, досить дорослі, можливо! А ліцей вам у цьому допоможе.

 

Автор статті – Христенко Ольга Володимирівна,

викладач з предмету «Всесвітня історія»

 

 

 

Пишаємось досягненнями!

 

img2В ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» вже п’ять років працює викладачем професійно-теоретичної підготовки кваліфікований спеціаліст, творчий викладач, старанна і віддана своєї справі людина –  Моісеєнко Олена Анатоліївна.

Олена Анатоліївна – педагог з великої літери, що творчо та креативно ставиться до викладання свого предмету. Її уроки проходять цікаво, на високому професійному рівні, викладач завжди виступає „ диригентом” уроку.

Особливо яскраво проводяться ділові ігри, під час яких багато уваги приділяється психології учнів, використанню сучасних технологій.  Всі заняття не схожі одне на одне, всі – нестандартні. Це – уроки-диспути, уроки-ділові ігри, уроки-семінари, прес-конференції…

Педагог досягла високого рівня майстерності в навчальній, методичній, позакласній та виховній діяльності. Вона вмілий організатор учнівського колективу, багато працює над виробленням в учнів свідомої дисципліни, відповідального  ставлення до навчання. Викладач вміло організовує позакласну роботу з предмету, що активізує обдарованих та здібних дітей. З цією метою проводить предметні тижні, різноманітні конкурси професійної майстерності. 3а час роботи викладачем у ДНЗ «Запорізький ПТКЛ» підготувала у лютому 2013 року переможця (І місце) і призерів (ІІ-ІІІ місце) другого (обласного) конкурсу фахової майстерності з професії «Офіціант» серед учнів у вересні 2013 році, переможця другого (обласного) конкурсу професійної майстерності з професії «Офіціант» серед майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів. Своїм досвідом вона щедро ділиться з колегами, навчає молодих спеціалістів, приймає активну участь у роботі методичних комісій.

Олена Анатоліївна вважає, що в сучасному світі, коли ресторанний бізнес дуже швидко розвивається, щоб йти в ногу з часом, справжньому професіоналу, необхідно бути обізнаним у сфері всіх тенденцій розвитку ресторанного господарства, використання нових технологій, обладнання. Тому й у вільний час цікавиться новинками виноробства, організацією роботи сомільє, бариста; знаходить цікаву професійну інформацію,  ділиться нею з учнями.

Особливо цікавою, за словами педагога, була учась у  проекті з методики викладання курсу «Вчимося жити разом», який працює за підтримки Євросоюзу та ЮНІСЕФ.

Роботу викладача було гідно оцінено: у жовтні 2016 року Олена Анатоліївна Моісеєнко стала лауреатом Обласної педагогічної премії.

Вітаємо колегу й бажаємо подальших успіхів!

 

 

 

img1Життєве кредо одного з найкращих учнів ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», що навчається за професією «Кухар; офіціант» у групі КО-275,  Калитки Дмитра: «Не зважай на поради, йди своїм шляхом».

Закінчивши Леженську гімназію у 2015 році, хлопець зробив впевнений крок у своє майбутнє, обравши собі до смаку професію кухаря-офіціанта. «Звісно, були сумніви, – зізнається він, – але на певному життєвому етапі ти просто розумієш, що назад дороги немає. Мені пощастило – сьогодні я можу похвалитися тим, що в мене є мрія та мета, для досягнення якої я буду працювати, не покладаючи рук, впевнено торувати свій життєвий шлях» –стверджує він.

Слід зауважити, що підійматися сходинками наукового Олімпу почав ще зі школи. Так, на його рахунку почесне І (перше) та ІІ (друге) місця у Всеукраїнському конкурсі «Лелека». У деяких людей добре виходить складати до купи натхненні хитросплетіння слів, наш Дмитро один із таких людей.

Юнак перспективний, цілеспрямований та відповідальний, пишається своєю професією, розуміє, що навички отримані під час навчання, відкриють двері у майбутнє успішне життя, нададуть змогу добре працевлаштуватись, бути корисним суспільству. Наполегливо і з зацікавленням він опановує обрану професію, відповідально відноситься до виробничої практики, приймає активну  участь у ліцейних конкурсах професійної майстерності, де проявляє себе як освічений,  наполегливий учень. У вільний час підвищує професійну майстерність, займається улюбленою справою – відвідує гурток «Кулінар». Досконало володіє сучасними професійними та комп’ютерними технологіями.

Дмитро є членом учнівського самоврядування ліцею. Тактовний, щирий у спілкуванні, відкритий, доброзичливий, здібний організатор, користується авторитетом у однолітків та педагогів.

Завзяття хлопця було винагороджено 1 листопада 2016 року на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «World skills Ukraine» та другому міжнародному етапі конкурсу «Best Cook Fest», який відкривав Прем’єр-міністр України Гройсман  Володимир  Борисович. Участь  у конкурсі приймали 18 областей України. Нашу Запорізьку область представляв  –  Калитка Дмитро Геннадійович.

Конкурсне завдання: приготувати за 80хв. 3 страви – фуршетну закуску(з курячої печінки та буряка); основну страву(м’ясо птиці зі складним гарніром та соусом); десерт(з яблук) – потребувало неабиякого натхнення та працездатності. Та наш ліцеїст впевнено пройшов випробування!

Члени журі – відомі ресторатори та шеф-кухарі різних країн на чолі з президентом кулінарної асоціації «Ukrainian Culinary Union» Анатолієм  Мозаракі гідно оцінили старання, вручивши юнакові диплом в номінації «Best  chaf  junior – 2016» та бронзову медаль.

Вітаємо Дмитро! Ми пишаємося тобою! Бажаємо успіхів!

Мене звуть  Калитка  Дмитро,  навчаюсь у ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей»  за професією«Кухар; офіціант».

Закінчивши Леженську гімназію у 2015 році,  я свідомо обрав  собі цю професію. Звісно, були сумніви, але на певному життєвому етапі ти просто розумієш, що назад дороги немає. Мені пощастило – сьогодні я можу похвалитися тим, що в мене є мрія та мета, для досягнення якої, я буду працювати, не покладаючи рук, впевнено торувати свій життєвий шлях.

Моє життєве кредо: «Не зважай на поради, йди своїм шляхом».

Я впевнений, якщо любити свою професію, завзято працювати й вперто йти до своєї мети, можна досягти будь-яких вершин. 1 листопада 2016 року на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Worldskills Ukraine» та другмуо міжнародному етапі конкурсу «BestCookFest»  я отримав диплом в номінації «Best  chaf  junior – 2016» та бронзову медаль. Хочу подякувати батькам за розуміння й підтримку у виборі професії, наставникам за професійні знання, адміністрації  та спонсорам за можливість прийняти участь в конкурсі й переконатися в своїх силах. Адже так важливо, коли є можливість займатися улюбленою справою та реалізувати свої творчі задуми.

 

 

 

 Овсянніков   Овсянніков Олексій навчається у ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» з 01.09.2014 року за професією «Кухар;офіціант; кондитер». Олексій – перспективний, цілеспрямований та відповідальний учень. Його життєве кредо: «Не зважай на поради, йди своїм шляхом».

Саме він був обраний для відстоювання честі нашого ліцею в обласній олімпіаді з історії. І недарма, Олексій посів почесне друге місце.

І тому нам стало цікаво дізнатися побільше про цього хлопця: чим він цікавиться, яку музику слухає, в якій родині виховується…

Саша: Скажи, будь ласка, це твоя перша перемога такого рівня?

Олексій: Ні, навчаючись у школі я був переможцем обласних олімпіад з хімії, географії та німецької мови.

С.: В якій школі ти навчався і як ти навчався?

О.: Запорізьку гімназію «Контакт» закінчив відмінником.

С.: Розкажи , будь ласка, про свою родину.

О.: У мене велика дружна родина, мої батьки виховують шестеро дітей, у мене троє братів і дві сестри.

С.: А хто з вас старший?

О.: Серед хлопців я найстарший, тому я  допомагаю виховувати молодших.

С.: Які ти маєш захоплення?

О.: Я люблю футбол, кататись на велосипеді, читати книги, а ще я дуже люблю слухати музику.

С.: Твій улюблений виконавець?

О.: Я захоплююсь творчістю Емінема.

С.: Ти  зараз навчаєшся на другому курсі,  скажи, чи задоволений ти  обраною професією і ким ти себе бачиш у недалекому майбутньому?

О.: Я завжди хотів стати кухарем і з кожним роком навчання стаю більш впевненим, що бачу себе тільки в цій професії. А в  недалекому майбутньому хотів би удосконалити професійну майстерність, оволодіти новими технологіями приготування страв, пізнати секрети кухонь різних народів.

С.: І наостанок, у нашому ліцеї багато дівчат, які цікавляться, якою повинна буди обраниця переможця?

О.: Мені подобаються різні дівчата, але я віддам перевагу веселій, але скромній, з доброю душею та відкритим серцем. І неважливо – брюнетка вона чи блондинка.

С.: Дякую, Олексію, за цікаве та змістовне інтерв’ю. Бажаємо тобі нових перемог та здійснення заповітних мрій.

Інтерв’ю брала Татьянко Саша,

учениця групи КК-125

 

 

 

 

Кращий професіонал ліцею

 

Єловець Тамара Михайлівна – викладач технології приготування їжі ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», де працює з 1987 року. А за плечима–багато років набуття безцінного досвіду. Із великою вдячністю Тамара Михайлівна згадує головного свого учителя Лагоду Валентину Андріївну – викладача технікуму громадського харчування, яка відмінно знала свій предмет і вселила впевненість у собі, у своїх силах та спонукала до подальшої творчої праці. Саме завдяки їй Тамара закінчила технікум із Червоним дипломом. У 1970 році прийшла працювати за розподілом у трест «Дорресторан». Із радістю згадує цей період свого життя. Пройшла шлях від кухаря V розряду, бригадира до завідуючого виробництвом, працювала у дружньому колективі разом з визнаними професіоналами тресту, де відразу звернули увагу на тонкий смак молодого спеціаліста по приготуванню та оформленню їжі, визнали і стали залучати до всіляких заходів: презентації підприємства, виставок кулінарних виробів, відпрацювання нових страв, розробки меню, засідання кулінарної ради. У цей же час перспективний молодий спеціаліст Тамара навчалася заочно у Донецькому інституті радянської торгівлі.

Майстрами не народжуються, ними стають завдяки клопіткій праці. Тамара Михайлівна відпрацювала у ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» на посаді майстра виробничого навчання 25 років. А з 2001 року працює викладачем спецдисциплін. Свою роботу сприймає не як обов’язок, а як задоволення. Викладач любить свій предмет, бо займається своєю справою. Її уроки проходять активно, на них панує атмосфера творчості та знань. Для Тамари Михайлівни кожен учень – особистість, і вона знає, як знайти стежечку до душі кожної дитини. Якщо щось не виходить, нікого не звинувачує, а намагається допомогти вихованцям знайти причину тієї чи іншої невдачі. Щоб пробудити інтерес учнів до предмета, постійно шукає нові форми і методи навчання, проводить нетрадиційні уроки, завжди у творчому пошуку, організовує роботу гуртка, де учні проявляють свої таланти, а викладач свою майстерність. Учні з бажанням відвідують уроки технології приготування їжі, уважно слухають та переймають досвід викладача.

У сучасному житті необхідний творчий пошук нових підходів і змістовних форм у роботі з учнями. За підсумками атестації 2010 року Єловець Тамарі Михайлівні присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання – «старший викладач». Вона постійно навчається, працює над собою, підвищує свій професійний рівень на курсах підвищення кваліфікації та стажуванні, приймає участь у конкурсах із методичного забезпечення уроків, успішно завершила тренінг із дидактичного проектування електронних програмно-педагогічних засобів навчання. А зовсім недавно Тамара Михайлівна разом із ученицями групи КК-214 Акімовою Ганною та Коломієць Євгенією розробила електронний посібник «Уроки-лекції з предмету «Технології приготування їжі з основами товарознавства» і перемогла в заочному турі Другого етапу Чотирнадцятого Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2015» та стали учасниками II етапу цього конкурсу.

Професійна майстерність, творчий пошук, вимогливість, доброзичливість, повага колег, уміння працювати – це складові портрету викладача, наставника, вихователя Єловець Тамари Михайлівни.

Вона працює за принципом – підготовка учнів не до відповіді на певне запитання, не до уроку на «завтра», а до самостійного життя. Засвоївши проектні технології та технологію приготування страв, кожен учень може сам стати автором кулінарних шедеврів.

 

 

 

 

Конкурс 182Коровін Владислав, учень групи КК-131, професія «Кухар; кондитер». Владислав навчається на третьому курсі, опановує професії кухар і кондитер. Він з династії кухарів. Навчаючись у ліцеї, вже після першого курсу Влад проходив виробничу практику, працюючи разом з мамою на узбережжі Азовського моря. Він приймав участь у встановленні рекорду Гінесса в Україні по виготовленню домашньої ковбаси завдовжки 100 метрів.

Оволодівши досконало прийомами нарізування овочів (карвінгом) бере участь у виготовлені овочевих букетів на внутрішньоліцейних та міських заходах. Влад може шинкувати овочі з закритими очима. Учні першого курсу із захопленням спостерігають за ним та розуміють які вміння та навички їм потрібно опанувати щоб досягти такого високого рівня.

Владислав завжди охайний та ввічливий хлопець, підтримує дружні стосунки з усіма одногрупниками, які його щиро підтримують у професійних досягненнях.

У 2014 році зайняв І місце у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, який проходив у місті Бердянськ. І зараз він наблизився до здійснення своєї найзаповітнішої мрії стати переможцем Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності.

Успіх – це 99% праці і 1% таланту, Владислав є справжнім майстром кулінарного мистецтва, і ми знаємо, що ця перемога у його долі лише перша сходинка у професійному та кар’єрному рості.

 

ЛипськаЛипська Лариса, учениця групи КК-213, зайняла ІІІ місце у легкоатлетичному кросі, присвяченому Дню фізичної культури і спорту в Україні, який було проведено у рамках «Олімпійського тижня» в Запоріжжі на каскаді «Радуга» 14 жовтня 2013 року. Після кросу Лариса зізналася, що увійти в трійку лідерів їй було не важко, головне було утримати лідируючу позицію.

Досягати перемоги Лариси навчилася ще в школі, де захоплювалася різними вилами спорту: (баскетболом, гандболом), займалася легкою атлетикою; дівчина неодноразова брала участь у спортивних змаганнях та займала призові місця по області. Струнка, підтягнута фігура як найкраще свідчить про те, що спорт займає не останнє місце у житті Лариси.

Зараз Лариса навчається на першому курсі ліцею за професію «Кухар; кондитер». Вибір напряму підготовки пояснює просто: «Мені подобається смачно готувати та красиво і майстерно презентувати страви». Немає ніяких сумнівів, що спортивна наполегливість, старанність та працьовитість допоможуть Ларисі опанувати ці важкі, але такі потрібні професії. Тим паче що друзів в ліцеї вона собі вже знайшла, а гуртом з будь-яким завданням легше справитися.

Вітаємо Ларису і бажаємо подальших успіхів! Ми всі пишаємося твоїм прагненням до перемоги і дякуємо за медаль та грамоту, які з’явилися на рахунку ліцею завдяки твоїм досягненням.

 

 

КолодинаAКолодіна Анастасія Сергіївна, учениця групи КК-121 за професією «Кухар; кондитер», отримує обласну стипендію за результатами навчання у другому семестрі 2012-2013 навчального року.

Настя закінчила Запорізьку середню школу №38 у 2011 році, і самостійно прийняла рішення отримати професію кухаря, тому що з дитинства любила готувати. Майстер групи КК-121, Шраго Неля Германівна, так характеризує цю дівчину: «Існує така думка – якщо учень відмінно вчиться, то на практиці проявляє себе слабо. Але у випадку з Настею, можна сказати, що це виняток. Вона вміє не тільки вчитися на відмінно, але й добре працювати».

Літню практику Настя з групою проходила в смт Кирилівка на базі відпочинку «Лазурные дали», де спочатку вона працювала офіціантом, але пізніше категорично заявила: «Я хочу працювати кухарем у плити». Вона готувала самостійно перші блюда, другі, гарніри, напої. Дівчина вміло організовувала своє робоче місце, працювала без метушні, встигала допомагати одногрупникам. Від дітей та дорослих, які харчувалися на базі, було чути лише подяку на адресу Насті, всі страви якої були визнані якісними та смачними.

За результатами практики майстер впевнено говорить про те, що Анастасія майстерно вміє застосовувати теоретичні знання на практиці. Вона не помилилася у виборі професії, її любов до кухарської справи видно кожному, Настя із задоволенням «чаклує» на кухні, де почуває себе повноцінною хазяйкою. Подальших тобі успіхів у навчанні та роботі!

 

 

Овсепян1-1Переможцем конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя», в номінації «Спортсмен року» стала
учениця ДНЗ «Запорізький ПТКЛ» Овсепян Людмили Кароівни (І курс, група № 125 професія “Кухар; кондитер»).

Людмила захоплюється спортом з дитинства, вона навчалася у спеціалізованій школі фізичної культури № 18 (м. Запоріжжя), де брала активну участь у спортивних змаганнях.Дівчина пробувала свої сили у різних видах спорту – плавання, легка атлетика, теквандо. Після вступу до ліцею Людмила не забула про свої захоплення, а навпаки зуміла як найкраще проявити себе і гідно представити ліцей на рівні міста. У 2012-2013 навчальному році вона приймала участь у спортивних змаганнях з легкої атлетики – зайняла ІІІ місце в легкоатлетичному пробігу на дистанції 500м, приймала участь в естафеті серед учнів ПТНЗ області.
Після року навчання у ліцеї, де Люда опановує цікаві для себе професії кухар та кондитер і мріє працювати у ресторані, вона отримала багато грамот та нагород від адміністрації ліцею, а найбільшим досягненням вважає кубок та медаль за участь у міських змаганнях з легкої атлетики, які їй вручив мер міста А.Ч.Сін
Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших успіхів!

 

ОрловскаОрловська Тетяна Олександрівна, учениця групи 126 за професією «Кухар; Офіціант», 5 березня 2013 року приймала участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії “Офіціант” і зайняла почесне ІІ місце. Майстер групи, Фролов Д.С., друзі та батьки пишаються Тетяною та вітають її з високим результатом.

Ще зі школи Тетяні властиві різносторонні інтереси, її може зацікавити все – від спорту до журналістики. Вона завжди була першою серед учасників шкільної самодіяльності. Починаючи з дитинства довгий час займалася плаванням, цікавилася легкою атлетикою та малюванням. Відвідувала гуртки рукоділля: плетіння бісером і вишивання.

В школі Таня проявляла себе як розумна та самодостатня дівчина, пізніше ці якості тільки посилилися. Тетяна людина настрою, але, як правило, досягнувши лідерських позицій, проявляє відповідальність. В компанії однолітків вирізняється товариськістю, вмінням знаходити спільну мову з оточуючими. Тетяна намагається тверезо міркувати в будь-якій ситуації, на піддаючись під вплив інших. Вона дуже працелюбна, відповідальна, уважна та рішуча. Бурхлива енергія та наполегливість допомагають Тані досягати успіхів в різних сферах діяльності, вже в дитинстві вона приймала участь в різних конкурсах, де отримувала цінні призи, подарунки та дипломи. Викладачі та майстри відмічають, що дівчина добре справляється з різними видами роботи, вміє досягати поставлених цілей.

Не зважаючи на напружений графік роботи, Таня завжди намагається приділити час родині, вона допомагає у вихованні двох молодших братів –двійняток. З радістю виконує домашню роботу, а особливо любить пригостити смачними стравами, зробленими власноруч.

 

Семенцов Микита ВіталійовичСеменцов Микита Віталійович, учень групи 126 за професією «Кухар; Офіціант», 5 березня 2013 року приймав участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії “Офіціант” і зайняв почесне ІІІ місце. Викладачі та майстри вітають Микиту з цим результатом та бажають подальшого професійного росту та блискучої кар’єри.

Микита народився у 1994 році, пізніше навчався в школі – мистецтв №101, де дуже добре малював. У 2012 році поступив до ліцею з бажанням опанувати професії кухаря та офіціанта. Від викладачів та майстрів отримує тільки позитивну характеристику та високу оцінку своєї роботи. Крім навчання продовжує займатися спортом – регулярно відвідує тренажерний зал, зізнається що раніше мріяв займатися фехтуванням.

Одним із захоплень хлопця є музика, полюбляє рок, його улюблені групи «Король и шут», «Океан Эльзы», із задоволенням слухає пісні Ігоря Кіпелова. Крім того Микита сам вчиться грати на гітарі. Також хлопець багато читає, захоплюється творами Стівена Кінга.

Відносно планів на майбутнє – бажає вивчити французьку. А мрією всього свого життя називає подорож по всьому світові.

 

 

Касьян Я.І.Касьян Яна Іванівна у жовтні 2012 року брала участь як переможець від Запорізької області у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання в системі ПТНЗ з професії «Кухар». Де показала високий рівень підготовки.

Яна Іванівна працює в ДНЗ «Запорізький ПТКЛ» з 2003 р. майстром виробничого навчання. За час роботи проявила себе, як енергійний, активний фахівець свого діла. Сумлінно виконує свої посадові обов’язки, добивається високих результатів в навчально-виховній роботі, багато працює над підвищенням особистої кваліфікації, цікавиться сучасними технологіями. Постійно приймає активну участь в суспільному житті ліцею.

У жовтні 2011 р. посіла перше місце в обласному конкурсі з професії «кондитер» серед майстрів виробничого навчання Запорізької області.

У вересні 2012 р. посіла перше місце в обласному конкурсі з професії «кухар» серед майстрів виробничого навчання Запорізької області.

Касьян Я.І. займається самоосвітою, володіє сучасною методикою викладання уроків виробничого навчання, добре підготовлена теоретично, відповідальний працівник, творчо працюючий майстер. Багато працює разом з батьками над вихованням дітей. Користується повагою серед учнів, батьків.